Back to inventory
2023 RAM 5500 CHASSIS CAB LARAMIE
Showing slide of 3
VIN:
3C7WRNFL5PG638588
Stock:
1287D
Miles:
60
Location:
Denver, CO
Make:
Ram
Model:
2465
Year:
2023
Body Style
205-T-WRECKER
Fuel Type
Diesel
Exterior Color
White
Engine
Cummins 6.7L
Call for Pricing & Availability
Specifications
product-details-tab-panel-1
product-details-tab-panel-2
product-details-tab-panel-3
Chassis
| Year | 2023 |
|---|---|
| Exterior Color | White |
| Engine Make | Cummins |
| Engine Model | 6.7L |
| Transmisson Make | Automatic |
| Brake Type | Hydraulic |
| Suspension | Spring |
| Drive | 4X4 |
| Wheels | Aluminum |
| GVW | 19,500 |
| Towing Accessory | 84" |
| Tires | 19.5 |
| Cab Type | Crew Cab |
| Wheelbase | 197.4" |
Body
| Winches | Dual 12K Winches |
|---|---|
| Wheel Lift | Underlift |
| Pylon | Aluminum Tubular |
Accessories
Related Trucks
2023 Chevrolet 6500 4WD w/ Century 2465 Wrecker
- 855mi
- Stock: 25305W
2023 Chevrolet 6500 4WD w/ Century 2465 Wrecker
- 1008mi
- Stock: 25474W
2023 Chevrolet 6500 4WD w/ Century 2465 Wrecker
- 1022mi
- Stock: 25320W
2023 Chevrolet 6500 4WD w/ Century 2465 Wrecker
- 1008mi
- Stock: 25304W
Related Trucks
Our Experienced Finance Team is Here to Help
Competitive Rates:
We work with a network of lenders to secure the most competitive rates available.
Fast and Easy Approvals:
Get the green light quickly so you can focus on running your business.
Expert Guidance:
Our knowledgeable finance professionals will guide you through every step of the process.